Kaan, İstanbul

Merhabalar,

Ben Kaan Tarhan, Robert Koleji’nde 9. sınıf öğrencisiyken Koç Yaz Okuluna katılmıştım. Bizim okuldan birkaç arkadaşımla başvurup gitmiştik ve hepimiz için beklenildiğinden çok daha keyifli geçti. Ankara’dan, Antalya’dan ve İstanbul’dan çok özenle seçilmiş okullardan gelen öğrenciler olması, ortamın keyifli ve kaliteli bir hal almasını sağlıyor. Dersler ve öğretmenler çok bilgilendiriciydi ama geçirdiğimiz  üç haftayı en keyifli kılan mentorlarımız ve hala görüştüğümüz arkadaşlarımızdı. Çok teşekkürler Koç Summer Academy.

Ece Bahar, Ankara

Koç Lise Yaz Okulunu seçtiğime çok memnunum. Akademik olmakla birlikte öğrenciyi sıkmayacak bir düzenlemesi vardı. Çok renkli bir kamptı, birçok farklı aktivite vardı. Özellikle cuma günü gidilen günübirlik aktiviteler ilginçti. Akşamları film geceleri kutu oyunları… Daha neler neler vardı. Mentorlar da çok eğlenceliydiler -bizden biri olmakla birlikte düzeni de sağlayabiliyorlardı. Kampüsün her imkânından yararlanabildik. Yaz kampları zaten çok eğlenceli ve farklı deneyimlerin edilebileceği bir ortam. Koç da aynı böyleydi hatta bundan fazlası! Birçok iletişimi bırakmayı düşünmediğim arkadaş edindim. Koç’u HERKESE tavsiye ederim. Beğenmemek imkansıııııız! <3

Defne, Ankara

İlk üniversite deneyimimi Koç Üniversitesi’nde geçirdim ve ilerisi için kafasında ikilemler olan herkese Koç Summer Academy’e katılmalarını öneririm. Zaten Türkiye’nin en iyi kampüslerinden birinde 3 hafta geçiriyorsunuz, en iyi okullardan yeni insanlarla tanışıyorsunuz ve üniversite için düşündüğünüz bölümler için gerçek bir deneyim yaşıyorsunuz. Üniversite bölümleri hakkında insanlar size ne kadar tavsiyede bulunsa da, derse girmediğiniz sürece hiçbir zaman doğrudan hangi bölümü istediğinizi bilemiyorsunuz. İşte bu yüzden Koç Summer Academy güzel bir olanak ve barındırdığı etkinliklerle de yazı boş geçirmemek için eğlenceli bir sebep!

Ali Cem, Hatay

Dolu dolu geçen ama yorulduğumu hissettirmeyen, üniversite yolunda kendi başına kalma kendine bakma kendi paranı harcama vb. gibi sorumlulukları yaşattı bana bu yaz kampı. Hep sevecen ve yardımsever, adeta arkadaşlarımız gibi olan mentor öğrenciler bize destek verdi. Büyük bir kampüste iyi bir gelecek için adımları şimdiden atmak isteyen öğrenciler için güzel ve eğlenceli bir yaz kampı, teşekkürler.

Ayşegül, İstanbul

Merhaba,

Bu yaz okulu programının genel olarak çok güzel geçtiğini söylemek istiyorum. Aynı zamanda bana gerçekten çok yararlı oldu, yeni şeyler öğrendim, yeni arkadaşlar edindim, hayat tecrübem arttı. Koç Üniversitesi kampüsünde çok güzel üç hafta geçirdim. Bu programa katılmayı herkese tavsiye ederim, hem eğlenceli hem de yararlı bir programdı.

İrem Su, Sivas

Bu yaz Koç’ta hayatımın en eğlenceli deneyimlerini yaşadım! 3 sene önceden üniversite hayatıyla tanışmak, benim için harika bir fırsat oldu. Üniversite hocalarından ders almak, kampüste ve kampüs dışında çeşitli faaliyetlere katılmak harika vakit geçirmemi sağladı. Yelken dersleri, karaoke gecesi, tatlı atölyesi, iş yeri gezileri en eğlenceli kısımlar olsa da dekan ve öğretim üyelerinden aldığımız seminerler geleceğe bakış açımı değiştirmeye yardım etti. Koç’tan eve unutulmaz anılarla döndüm. Gelecek yazı sabırsızlıkla bekliyorum!

Mert, İstanbul

Summer Academy 2014 programı özellikle benim gibi ne okuyacağından tam emin olmayanlar için mükemmel bir program. Aklınıza gelebilecek birçok meslek hakkında yapılan seminerler, seçebileceğiniz çeşitli dersler ve ne zaman istersem tecrübelerinden yararlanabileceğiniz mentorlar gibi birçok faktör 2014 yazımın en verimli 3 haftasını oluşturdu. Bunun yanı sıra, düzenlenen çeşitli aktiviteler, frisbee, tırmanma, AKUT kampı sizi daha ilk günden kendine çekiyor. Bu programı gönül rahatlığıyla bütün lise öğrencilerine önerebilirim.

Kerem, İstanbul

Bu sene gideceğim yaz kampını seçmemde, hedefim olan üniversiteyi belirlememde ve okumak istediğim bölüm konusunda kafamdaki soruları cevaplamamda, 2014 Koç Üniversitesi Liseler İçin Yaz Programının yeri büyük. Üç haftalık bu deneyim süresince Türkiye’nin dört bir köşesinden arkadaşlarım oldu, bilgisayar programcılığı öğrendim, KU eğitim fakültesi üyelerinden dersler gördüm, Koç kampüsünü ve sağladığı ayrıcalıkları tanıdım ve çok iyi bir vakit geçirdim. Bunların hepsi sadece üç haftada ve evimden sadece bir saat uzaklıkta bir kampüste gerçekleşti. Bu sene Koç’ta Research programına başvurmamın ve hedefimin Koç olduğuna karar vermemin en büyük nedeni bu yaz kampıydı. Okulda yaklaşık on arkadaşıma önerdiğimi söylemeden edemeyeceğim. Farklı bölümlerden öğretim üyelerinin verdiği seminerler, sadece benim değil, birçok arkadaşımın da okumak istediği bölüme karar vermelerinde çok yardımcı oldu. Kısaca, kesinlikle herkese önerebileceğim kalitede ve ne okumak istediği konusunda kararsız olan öğrenciler için harika bir fırsat.

Doğa Can, İstanbul

Bu yaz kampı benim için çok faydalı oldu. Koç Üniversitesi öğretmenlerinden üniversite derslerini almam ileride seçmek istediğim bölümün kafamda oluşmasına yardım etti. Aynı zamanda yeni arkadaşlar edinip onlarla çeşitli etkinlikler yapmak çok eğlenceliydi.

Burak, İstanbul

Koç Lise Yaz Okulu, çok eğlenceli, öğretici ve de yararlı bir kamptı. Zaman su misali geçti. Üniversite hayatını tatmış oldum ve de meslek ve bölüm seminerleri sayesinde geleceğimi daha iyi şekillendirdim. Mentorlar ve Ekin Abla bizim eğlenerek öğrenmemiz için ellerinden geleni yaptı. Hepsine çok teşekkür ederim. Bu yaz okulu gerçekten bir harikaydı

Ali Can, Ankara

Program kesinlikle harika hazırlanmıştı. Verilen derslerin içeriği ve düzey olarak uygunluğu da çok güzeldi. Geziler ve etkinlikler ise programın en güzel ve eğlenceli yanıydı. Kampüsü, güzelliğinin üstüne, orayı tanıyan ve yaşımıza yakın, bizi anlayan mentorlarla birlikte öğrenmemiz; oraya adapte olmamızı ve Koç Üniversitesinde okuyormuşuz gibi rahat olmamızı sağlaması açısından çok faydalı bir uygulamaydı. Programın yapımında emeği geçen herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Cansu, İstanbul

Program benim için gerçekten çok verimli ve eğlenceliydi. Derslerin düzeyi ve içeriği bizim için çok uygundu. Geziler ve hafta sonu etkinlikleri çok eğlenceli geçti. Okul öğrencilerinin bize mentorluk yapması programın en iyi yanlarından biriydi. Program sayesinde Koç Üniversiteli olma deneyimi yaşadık. Emeği geçen herkese teşekkürler.