Başvuru Süreci​ ​

Koç Üniversitesi 2024 Lise Yaz Okulu programına Hazırlık, 9., 10. veya 11. sınıfı tamamlamış olan ve İngilizce dilinde gerçekleşecek dersler için dil yeterliliği şartlarını sağlayan (CEFR B2 ve üzeri) tüm lise öğrencileri başvurabilir.

Başvuru Tarihleri ve Başvuru Formu

Lise Tıp Okulu 2024 (Yüz Yüze)

Lütfen başvurunuzu başlatmadan önce program şartlarını ve gerekli belgeleri inceleyiniz.

1 Nisan 2024 – 31 Mayıs 2024 arasında yapılan başvurular (tüm evraklar eksiksiz olmak koşulu ile) değerlendirmeye alınacaktır.

Önemli Not: Program kontenjanları belirtilen tarih aralığından daha kısa sürede dolabilir. Başvurularda tarih sırasına göre öncelik hakkı tanınmaktadır.

Gerekli Belgeler

Başvurunun tamamlanması için, başvuru sistemimizdeki evrak yükleme alanına aşağıdaki belgelerin tamamı renkli PDF veya JPEG olarak yüklenmelidir:

1. Öğrencinin okulundan talep edeceği, lise boyunca aldığı tüm dersleri kredi ve notlarıyla birlikte gösteren, mühürlü ve onaylı resmi not dökümü (transkript)*
*E-okul sisteminden alınan ekran görüntüsü kabul edilmemektedir.

2. Başvuru formunu doldururken öğrencinin neden programa katılmak istediğini anlatan kısa yazı istenecektir. İlgili alanı öğrencinin kendisinin doldurması gerekmektedir.

Kurallar ve Sorumluluklar

Programa katılan tüm öğrenciler, derslerin işleniş sürecindeki ödev, sınav ve değerlendirmelerden sorumludur.

Derslere devam mecburiyeti vardır. Ders değerlendirmeleri öğretim üyesinin belirlediği şartlara bağlı olarak yapılmaktadır.

Programa katılan tüm öğrenciler Üniversitemiz ve YÖK tarafından belirlenen kural ve yönetmeliklere tabidir.

Ayrıca tüm öğrenciler ve aileleri, program başlamadan önce “Davranış Kuralları Beyannamesi” imzalayacak; belgelerde belirtilen kurallardan programın ilk gününden son gününe kadar sorumlu olacaktır.