Lise Tıp Okulu 2024

#(Yüzyüze) 1-12 Temmuz 2024 (2 hafta)

Kampüsümüzde gündüz gerçekleşen programlarımızda konaklama imkanı bulunmamaktadır. Ancak, servis hizmetimiz dileyen velilerimiz için ek bir ücret karşılığında sunulmaktadır.

Lise Tıp programı tüm içerikleriyle kampüste yüz yüze olarak gerçekleşecektir.

2024 yılında, lise öğrencilerine tıp dünyasının kapılarını aralayan heyecan verici bir program başlıyor: Lise Tıp Okulu.

Tıp Okulu programı tüm içerikleriyle kampüste ve Koç Üniversitesi Hastanesi‘nde olmak üzere 1-12 Temmuz tarihlerinde yüz yüze olarak gerçekleşecektir. Bu program, öğrencilere hem teorik hem de pratik bilgiler sunarak tıp eğitimine dair kapsamlı bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır.

İki hafta boyunca sürecek olan programda, haftanın iki günü eğitimler Koç Üniversitesi Hastanesi’nde devam edecektir. Öğrenciler, tıp eğitiminin uygulamalı kısmına yakından deneyimleme şansı bulurken; hekimlik mesleğinin gerçekliklerini gözlemleme fırsatı yakalayacaklardır.

Programın geri kalan günlerinde, kampüs içerisinde düzenlenecek teorik dersler, atölye çalışmaları ve sosyal etkinliklerle öğrencilerin akademik bilgileri pekiştirilirken, kişisel gelişimlerine de katkıda bulunulacaktır.

Akademik Kadro

Program İçerikleri

1

Başvuru Süreci

Başvuru süreci hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

3

Ücret & Ödeme Bilgileri

Ücret ve ödeme bilgileri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

2

Ders İçerikleri

Lise Tıp Okulu​ kapsamında verilen ders içeriklerine ulaşmak için tıklayınız.

4

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorularımızdan oluşan listeye ulaşmak için tıklayınız.

Program Tarihi & Detayları

1-12 Temmuz 2024 (2 hafta)

 • Program kapsamında öğrencilere farklı tıp alanlarıyla tanışma fırsatı sunulacaktır.
  •  Tüm dersler, Koç Üniversitesi öğretim üyeleri ve/veya asistanları tarafından Türkçe olarak verilecektir.
  • Dersler haftanın dört günü yapılacak şekilde planlanmıştır.
  • Pazartesi, Perşembe ve Cuma günleri eğitim Koç Üniversitesi kampüsünde gerçekleşirken; Salı ve Çarşamba günleri eğitim Koç Üniversitesi hastanesinde gerçekleştirilecektir.
 • Programın ders geçme notları “Geçti”, “Başarıyla Geçti” ve “Üstün Başarıyla Geçti” olmak üzere 3 kategoride verilecektir. Ayrıca programı beklenen devamlılıkla tamamlayan tüm öğrenciler “Katılım Belgesi” alacaktır.
 • Dersler dışında program boyunca öğrenciler okulumuzdaki farklı bölümler hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için her Fakültemizden öğretim üyelerimizle yapılacak “Akademisyenlerle Buluşma Saati”ne katılacaktır.
 • Ders dışındaki “Seminer” etkinliklerinde, öğrenciler tıp alanının alt dallarına ait hasta ve doktor ilişkisini yakından gözlemleyebileceklerdir.
 • Program ayrıca “İş Dünyasından Buluşmalar”, “CV Hazırlama ve Linkedin Kullanımı” atölyesi, ve “Kendine Temas” atölyesi gibi ders dışı etkinlikler de sunmaktadır.
 • Program boyunca yüz yüze oyunlar ve etkinlikler gerçekleştirilecektir.
 • Öğrencilerin programa adapte olmasına destek veren, ayrıca ihtiyaç duyduğu her konuda danışabileceği mentorları olacaktır. Mentorlar, Koç Üniversitesi lisans öğrencileridir.

Lise Tıp Okulu programına gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz.

Tıp Okulu Program kontenjanlarımız dolmuştur.